VIDEO  Bogdanović odlično iskoristio minutažu u pobjedi u Torontu, Ivica Zubac solidan

Bojan Bogdanović
EPA

Serija Houston Rocketsa od deset uzastopnih pobjeda je nastavljena i od momčadi koju su mnogi otpisali oko doigravanja, stigli su na prag desetog mjesta. Warriorsi su samo jednu pobjedu ispred nakon što su Rocketsi noćas slavili kod Oklahoma City Thundera sa 132:126. Bili su Rocketsi na pragu pobjede u regularnom dijelu, ali četiri sekunde prije kraja Jalen Williams izjednačio je tricom. Produžetak je pripao gostima koji bilježe pobjedu.

Najbolji kod pobjednika bili su Jalen Green s 37 poena i deset skokova, Amen Thompson s 25 poena i 15 skokova te Dillon Brooks s 20 poena. Kod Thundera Josh Giddey ubacio je 31 poen uz sedam skokova, a Williams 23 poena uz deset asistencija.

Kawhi Leonard bio je čovjek odluke u pobjedi Clippersa u Philadelphiji. Ubacio je 2+1 15 sekundi prije kraja za preuzimanje vodstva, a onda je pet sekundi prije kraja blokirao Kellyja Oubrea i osigurao pobjedu Los Angelesu.

Najefikasniji kod Clippersa bio je Paul George s 22 poena i deset skokova dok je Leonard dodao 17 poena i devet skokova. Ivica Zubac za 27 minuta ubacio je 11 poena (5/7 za dva, 1/1 slobodna) uz četiri skoka. Kod Sixersa Tyrese Maxey ubacio je 26 poena uz osam asistencija, a po 17 poena dodali su Oubre i Buddy Hield.

Phoenix Sunsi upisali su veliku pobjedu u gostima kod Denver Nuggetsa. Domaćin je bio bez Jamala Murraya i to se osjetilo, Sunsi su nanjušili priliku i iskoristili su je. Nisu mogli računati na ozlijeđenog Jusufa Nurkića, međutim ostali su bili na dovoljno visokoj razini.

Kevin Durant pogotovo s 30 poena i 13 skokova, a Devin Booker dodao je 17 poena i devet asistencija. Kod poraženih Nikola Jokić imao je 22 poena, deset asistencija i devet skokova, a Michael Porter dodao je 18 poena i osam skokova.

Dario Šarić i dalje je u ulozi promatrača i ne dobiva minutažu u Golden State Warriorsima. S klupe je ispratio pobjedu Warriorsa u gostima kod Orlanda sa 101:93. Draymond Green isključen je već nakon četiri minute igre, no to nije omelo Warriorse.

Predvodili su ih Andrew Wiggins s 23 poena i šest skokova te Stephen Curry sa 17 poena i deset asistencija. Kod poraženih Cole Anthony ubacio je 26 poena uz sedam skokova, a Paolo Banchero 15 poena uz osam skokova.

New York Knicksi upisali su vrlo visoku pobjedu u gostima kod Toronta sa 145:101, a minutažu je odlično iskoristio Bojan Bogdanović. On je dobio 16 minuta i za to vrijeme ubacio je 17 poena (3/6 za dva, 4/5 za tri uz dvije asistencije. Najučinkovitiji bili su Miles McBride s 29 poena i tricom 9/14 te Jalen Brunson s 26 poena i sedam asistencija. Kod domaćina Gradey Dick ubacio je 23 poena.

San Antonio Spursi u gostima su slavili kod Jazza uz 31 poen i šest asistencija Devina Vassella, a domaćinu nije pomoglo 26 poena i devet asistencija Collina Sextona. Luka Šamanić dobio je deset minuta, ostao bez šuta iz igre, ali je uhvatio pet skokova.

NBA:

Oklahoma City Thunder - Houston Rockets 126:132
Philadelphia 76ers - Los Angeles Clippers 107:108
Denver Nuggets - Phoenix Suns 97:104
Orlando Magic - Golden State Warriors 92:101
Chicago Bulls - Indiana Pacers 125:99 (DeMar DeRozan 27p, 6sk/Andrew Nembhard 18p, 5sk)
Toronto Raptors - New York Knicks 101:145
Memphis Grizzlies - Los Angeles Lakers 124:136 (Desmond Bane 26p, 16as/Rui Hachimura 32p, 10sk)
Charlotte Hornets - Cleveland Cavaliers 118:111 (Brandon Miller 31p, 6sk/Jarrett Allen 24p, 7sk)
Minnesota Timberwolves - Detroit Pistons 106:91 (Jaden McDaniels 20p/Cade Cunningham 32p)
Atlanta Hawks - Portland Trail Blazers 120:106 (Dejounte Murray 30p, 7as/Dalano Banton 31p, 9as)
Utah Jazz - San Antonio Spurs 111:118
Washington Wizards - Brooklyn Nets 119:122 produžetak (Jordan Poole 38p, 8as/Cam Thomas 38p, 7as)