FOTO/VIDEO  FK Željezničar - HŠK Zrinjski 3:3

FK Željezničar-HŠK Zrinjski stadion Grbavica 20. sati i 30 minuta. Gledatelja oko 3500.

Banjalučanin Robert Zrilić je glavni sudac, a  asistirat će mu njegov sugrađanin Ratko Kunić i Željko Marić iz Doboja. Četvrti sudac je Vladimir Dominković iz Orašja.

Sastavi:

FK Željezničar:Karić, Marković, Stanić, Nyema, Bogičević, Savić, Svraka, Selimović, Adilović, Smajić, Zeba.

HŠK Zrinjski: Melher, Šunjić, Džidić, Markić, Popović, Stojkić, Duro, Miličević,  Marjanović, Živko i Pehar.

>>Veležu samo bod na domaćem terenu, Gošku prva pobjeda u Premijer ligi

Počela je utakmica u Sarajevu.

4. minuta se igra na Grbavici, ne događa se ništa vrijedno spomena.

7. minut - Zrinjski dobro stoji na terenu, domaćin nije uspio napraviti početni pritisak.

10. minut - Željezničar preuzima inicijativu.

13. minut - bez pravih prigoda. Navijači Zrinjskog Ultrasi su pred ulazom na stadion.

15. minut  - Željezničar imao poluprigodu preko Zebe, rezultat se ne mijenja.

20. minut - rezultat i dalje 0:0. Više od 200 Ultrasa ušlo je na stadion.

24. minut - igra se na sredini terena, bez prigoda ni na jednoj strani.

32. minuta -  slobodan udarac za Željezničar sa 16 metara, udarac u živi zid i samo udarac iz kuta za domaćina.

34. minuta - rezultat i dalje 0:0, a puno je zanimljivije na tribinama gdje obije navijačke grupe žestoko bodre svoje momčadi.

39. minuta - Zrinjski ne dopušta domaćinu da se razmaše i dalje 0:0.

40. minuta Željezničar vodi 1:0, slobodan udarac sa 18 metara iskosa i najspretniji u kaznenom prostoru bio je Bogičević. Slaba reakcija obrane Zrinjskog, i Željezničar je iz prve ozbiljnije prigode došao do vodstva.

45. minuta igra se sudačka nadoknada.

Završeno je prvo poluvrijeme, domaćin vodi 1:0.

U poluvremenu Ultrasi napuštaju stadion uz nevjerovatnu brutalnost policije koja nemilice udara sve gostujuće navijače koji izlaze sa stadiona.

50. minuta 2:0 za Željezničar, opet nakon prekida, slična situacija kao i kod prvog gola, i ovaj put zabija Bogičević.

53. minuta 2:1, strijelac Džidić iz slobodnog udarca u desne rašlje.

57. minuta u igri kod Zrinjskog ulazi Žuržinov umjesto Živka.

60.  minut 2:2, strijelac Žuržinov, a najveći dio posla je uradio Pehar koji je probio po desnoj strani i odlično pronašao Žuržinova koji preciznim udarcem donosi izjednačenje.

63. minuta 2:3, strijelac Markić udarcem iskosa sa 16 metara u desni donji kut.

65. penal za Željezničar i crveni Šunjiću, potpuno neopravdano po našem reporteru.

67. minuta 3:3 Zeba iz kaznenog udarca.

73. minuta i dalje je 3:3, Željezničar preuzeo inicijativu sa igračem više.

75. minuta i dalje je 3:3, domaćin napada, Zrinjski se brani.

80. minuta Melher dva puta odlično intervenirao, i dalje 3:3.

84. minuta Zrinjski odoljeva napadima Željezničara, rezultat 3:3.

90. minut igra se sudačka nadoknada od 4 minute.

Kraj utakmice 3:3