FOTO  FK Sarajevo - HŠK Zrinjski 4:2

sarajevo - zrinjski

... u kojoj su se sastali Sarajevo i mostarski Zrinjski.

Na prvi gol čekalo se do 24. minute. Mersudin Ahmetović je šutirao, Soldo loše reagirao i lopta se našla u golu gostiju.

Osam minuta kasnije dosta uzbuđenja. Jakovljević je skrivio jedanaesterac i dobio je žuti karton. Nakon žustre prepirke sa sucem Draganom Petrovićem Jakovljević dobiva crveni karton.

Krste Velkoski je preuzeo odgovornost za izvođenje jedanaesterca. Njegov udarac brani Soldo, ali se Velkovski vraća lopta i on nakon toga pogađa za 2:0.

Nakon toga iz igre izlazi Srđan Stanić, a u igru Slišković ubaciva Samira Bekrića koji u zadnjoj minuti prvog poluvremena i pogađa za smanjenje rezultata od 2:1.

U drugo poluvrijeme Zrinjski kreće još jače, ali napadač Sarajeva Ahmetović bježi obrani Plemića i pogađa za 3:1.

Isti igrač u 61. minuti pogađa za visokih 4:1, ali samo tri minute kasnije Nemanja Bilbija smanjuje prednost domaćeg tima na 4:2.

Od 77. minute je i Sarajevo ostalo sa 10 igrača. Isključen je Krste Velkoski i Zrinjski je imao šansu da pokuša nešto napraviti do kraja meča.

Do kraja utakmice vidjeli smo stalne napade Plemića, ali Sarajevo do kraja ipak uspjelo sačuvati stečenu prednost.

Premijer liga BiH, 6. kolo:

FK Sarajevo -HŠK Zrinjski 4:2 (Ahmetović 24', 49', 61, Velkoski 32' / Bekrić 45+3', Bilbija 64')

FK SARAJEVO: Kovačević, Pidro, Stanojević, Hebibović, Ahmetović, Rahmanović, Velkoski, Mujakić, Adukor, Dupovac, Tatar.

HŠK ZRINJSKI: Soldo, Galić, Barišić, Čirjak, Stanić, Jović, Todorović, Jakovljević, Rustemović, Filipović, Bilbija.