Pripadnicima tzv. Armije BiH uvećane prvostupanjske presude zbog zločina u Mostaru
Stoga su reagirali iz Udruge hrvatskih logoraša koji prate ovaj predmet.
- U logoru u Osnovnoj školi u Potocima bilo je zatočeno 109 hrvatskih civila, od čega 15 malodobnih osoba, osmero djece do 10 godina, 26 starijih od 70 godina i 38 žena, koji su fizički i psihički svakodnevno maltretirani, premlaćivani, silovani, izvođeni na prvu crtu sukoba na kopanje rovova i druge prisilne radove, pri čemu je dvoje hrvatskih zatočenika poginulo, a 5 namjerno ubijeno. Budući da ni jedno tiskano niti elektronsko glasilo u Bosni i Hercegovini do danas nije o istom izvijestilo javnost, opravdano se postavlja pitanje: Smije li se o žrtvi, torturama, silovanjima i drugim ratnim zločinima nad Hrvatima u proteklom Domovinskom ratu javno govoriti u Bosni i Hercegovini? Propuštaju li „neovisni mediji" u Bosni i Hercegovini svjesno izvijestiti javnost o stradanju Hrvata kako bi se prikrilo postojanje zločina tzv." Armije BiH" prema već odavno uhodanom obrascu kojim se nastoji izmijeniti istina o proteklom ratu u Bosni i Hercegovini - pitaju hrvatski logoraši koji su zatvarani uglavnom u logorima Armije BiH.
Ono što je nevjerojatno u ovoj priči jest činjenica da Sud BiH presudu nije objavio ni na svojoj internet stranici.
- Ne ulazeći u detalje izvještavanja „neovisnih medija" u BiH koji tako ekskluzivno i konstantno najavljuju i informiraju javnost o ratnim zločinima počinjenim nad druga dva naroda u BiH, ne možemo, niti ćemo, ostati nijemi na ovu u najmanju ruku „uvredu i gaženje" istine o zločinima nad Hrvatima. Također, ostaje nejasno i zašto na službenoj stranici Suda BiH nigdje nije objavljeno, niti se nalazi tekst izrečene presude Apelacijskog vijeća Suda BiH, kako pod okončanim, tako niti pod predmetima u tijeku, a za ostale predmete se unaprijed najavljuje izricanje presuda, odluke o puštanju iz pritvora i slično. Zašto se, poštovani predsjedniče Suda BiH, ne objavljuju presude u kojima stoji istina o ratnim zločinima, nečovječnom postupanju, prisilnom zatvaranju i silovanju, žrtvi i torturama koju su prošli Hrvati u Bosni i Hercegovini? Je li taj propust učinjen bez Vašeg znanja i je li Odjeljenje za informiranje javnosti i suradnju sa zajednicom u Sudu BiH odgovorno za isto? ili pak odgovorna osoba za učinjeni propust ima opravdan i razuman odgovor? Hrvatska udruga logoraša Domovinskog rata u BiH i javnost očekuje Vaš odgovor, kao i reakciju „neovisnih medija" u Bosni i Hercegovini - stoji u pismu kojeg su hrvatski logoraši uputili javnosti.
Inače, ova presuda je od velike važnosti jer je potvrđeno kako je Armija BiH imala logore, a ne sabirne centre i da su logoraši prošli strašne torture, a određen broj njih je ubijen. Izbjegavanje objave ove presude jasan je pokazatelj kako pojedinci u pravosuđu i dalje pokušavaju skriti istinu, promijeniti povijesne činjenice i sakriti istinu o logorima Armije BiH.