VIDIŠ LI OSMIJEH ILI DIJAGNOZU? U Mostaru izložba rukotvorina koja slavi različitosti

Izložba rukotvorina polaznika Osnovne škole za djecu s posebnim potrebama Mostar
hercegovina.info

U želji da probude svijest javnosti o svim vidljivim i nevidljivim oblicima invaliditeta, djeca i djelatnici Osnovne škole za djecu s posebnim potrebama u Mostaru pripremili su danas izložbu rukotvorina koje su izradili polaznici škole. Izložba je nastajala tijekom posljednjih mjeseci kroz različite kreativne radionice u kojima su djeca, djelatnici i roditelji međusobno surađivali. 

Tekst se nastavlja ispod oglasa

”Prodajom naših proizvoda nabavljamo materijale potrebne za našu školu i djecu. Za to je potrebna  sinergija svih nas”, rekla je za Hercegovina.info Ivana Galić-Šantić, profesorica likovne kulture.

Izložba rukotvorina polaznika Osnovne škole za djecu s posebnim potrebama Mostar

Objašnjava kako su djeca sretna jer je ovo način na koji se oni integriraju u društvo, odnosno podižu svijest o svojoj prisutnosti.

”Kroz radioničke aktivnosti oni osvještavaju vlastitu vrijednost. Kad dođu ovdje, njima je zabavno, veselo i drago što sudjeluju”, ističe.

Objašnjavaju kako svake godine imaju pripremljen cilj, koji zahvaljujući roditeljima, prijateljima i poznanicima škole te svim ljudima dobre volje uspiju ostvariti. ”Trudimo se na sve načine da im priskrbimo što kvalitetniju, suvremeniju i bolju edukaciju”, kažu djelatnici škole.

Rukotvorine polaznika Osnovne škole za djecu s posebnim potrebama u Mostaru

Za kraj su izrazili neizmjernu zahvalnost svim ljudima dobre volje koji podržavaju ovu aktivnost, a samim tim i ovaj dan.

Međunarodni dan osoba s invaliditetom obilježava svakog 3. prosinca odlukom Ujedinjenih naroda iz 1992. godine, s ciljem jednakosti u ostvarivanju prava i sudjelovanju osoba s invaliditetom u društvu. Već tradicionalno, pod sloganom “Vidiš li moj osmijeh ili dijagnozu?” učenici i djelatnici škole s posebnim potrebama obilježavaju taj dan na kreativan i interaktivan način.

Izložba rukotvorina polaznika Osnovne škole za djecu s posebnim potrebama Mostar

Inače škola za djecu s posebnim potrebama je izuzetno inovativna i modernizirana, kako nam kažu zaposlenici, te u svom programu ima dva plana rada: odgojno obrazovni, od I do IX razreda, nakon kojeg učenici odlaze u srednju školu te edukacijsko-rehabilitacijski rad, u kojem učenici ostaju do svoje 22. godine života.

Rukotvorine polaznika Osnovne škole za djecu s posebnim potrebama u Mostaru

Pri preuzimanju teksta, obavezno je navesti hercegovina.info i autora kao izvor te dodati poveznicu na autorski članak.