FOTO/VIDEO VELIKA POBJEDA OBIČNOG ČOVJEKA Mještani nakon 15 godina oslobodili Sokolovu 'slobodnu zonu' u Mostaru
Mještani Rodoča nakon 15 godina sudske trakavice pravnim putem uspjeli su u onome što su od početka zagovarali i skinuli kapiju s tzv. slobodne zone u industrijskom kompleksu bivšeg giganta - tvrtke 'Soko' iz Mostara koja je postavljena na javnom putu.
Kako navode u razgovoru za hercegovina.info godinama su se borili za neometan pristup koji će deblokirati dio sela te omogućiti bolju komunikaciju, a nadaju se i redovnijim autobuskim linijama.
"Dogodilo se nešto pozitivno u ovom kraju jer je put bio dugo godina bio uzurpiran, a ljudi su bili osakaćeni za normalno funkcioniranje. Postoji drugi put koji je napravljen preko njiva i dodatno proširivan, no autobus nije nikada mogao prometovati normalno.
Mi dobivamo punu komunikaciju kroz cijelo selo, tu su i studenti na fakultetu i možemo očekivati jednu normalnu i profitabilnu autobusnu liniju. Za nas je to san snova", kazao je za hercegovina.info Viktor Šunjić, jedan od mještana koji je u cijeli proces bio uključen od samoga početka i naveo da lokalno stanovništvo nije protiv privatizera i tvrtki koje trenutačno obavljaju radne djelatnosti u sklopu 'Sokola'.
Općinski sud u Mostaru početkom godine donio je zaključak u kojem ovlaštuju da se na trošak izvršenika skinu željezno-metalna klizna vrata.
"Ovlašćuje se tvrtka iz Mostara da izvrši radnju uklanjanja prepreke željezno-metalnih kliznih vrata i žičanu ogradu sa željeznim stupovima i armirano betonskim kockama dimenzija 80x80x80 postavljene na javnom putu Mostar - Rodoč, a upisana kao javno dobro. Prepreke su postavljene na dijelu toga puta označenim kao točka A i točka B", stoji u zaključku Općinskog suda kojeg potpisuje sutkinja Amela Konjihodžić.
U svom obrazloženju sud također navodi da su 19. srpnja 2022. godine donijeli rješenje o izvršenju u skladu s navedenim prijedlogom, kao i to da protiv ovog sudskog zaključka nije dozvoljen pravni lijek.
Tvrtka koja je uklonila kapiju istu će pohraniti u krug svoje tvrtke uz naknadu skladištenja 300 maraka po danu, a na to cijenu se dodaje i PDV. Ukoliko je nitko ne preuzme u roku 30 dana, prijeći će u vlasništvu tvrtke koja je bila ovlaštena za demontažu.
Pri preuzimanju teksta, obavezno je navesti hercegovina.info i autora kao izvor te dodati poveznicu na autorski članak.