U DVA SETA Marin Čilić imao odličan ulazak u meč, ali Francuz je ipak bio prejak

Marin Čilić poražen u prvom kolu Šangaja
EPA

Mladi Francuz Arthur Cazaux zaustavio je Marina Čilića već u prvom kolu turnira u Šangaju. Čilić nije uspio doći do pobjede iako je imao dobar ulazak u meč.

Bilo je dosta problema na reternu, posebno kada bi Cazaux ubacio prvi servis, tu je Marin imao vrlo malo šansi, samo je pet poena protiv prvog servisa osvojio i Cazaux je dosta jednostavno dolazio do svojih servis gemova.

Krenulo je dobro, Marin je poveo s 3:0, ali Cazaux je vrlo brzo uzvratio, osvojio narednih pet gemova i došao nadomak osvajanja prvog seta.

Uzeo je prvi set sa 6:4, a u drugom setu došao je do novog breaka u petom gemu te bacio Čilića u nove probleme.

Na servisu za ostanak u meču Marin je izvukao 0:40, zatim mu sljedećem gemu došao do break lopte, ali Cazaux je uspio stabilizirati igru i dobiti drugio set također sa 6:4.

Francuz je tako prošao u drugo kolo gdje će igrati protiv sunarodnjaka Uga Humberta.