SLIJEDI DRŽAVNO PRVENSTVO Judo klub Herceg okitio Mostar zlatnim, srebrnim i brončanim medaljama

Judo klub Herceg

U Kaštelima je 21. rujna održan međunarodni judo turnir u organizaciji Judo kluba Kaštela, na kojem su sudjelovali natjecatelji iz pet zemalja: Hrvatske, Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Nizozemske i Ukrajine. Turnir, namijenjen starijim uzrastima, okupio je oko 250 natjecatelja iz 34 kluba.

Unatoč tome što su na turnir poslali samo šest natjecatelja, Judo klub Herceg iz Mostara ostvario je izvanredan uspjeh, plasiravši se među top pet ekipa turnira i osvojivši pehar, drugi vikend zaredom. Herceg je zauzeo četvrto mjesto u ukupnom poretku, a natjecatelji su se vratili s bogatim medaljama.

Zlatne medalje su osvojili Ivano Čarapina, Sara Planinić i sjajna Ivana Buntić, donijevši dvije zlatne medalje – u kategoriji U18 i seniorke.

Srebrne medalje su donijeli kući Marko Čerkuč, Petra Čuljak i Ivan Milićević.

Brončane medalje, i to dvije, dobila je Petra Čuljak.

Sljedećeg vikenda, Judo klub Herceg sudjelovat će na državnom prvenstvu za seniore do 23 godine, gdje će braniti titulu najbolje ekipe iz prošle godine. Očekivanja su visoka, a klub je spreman nastaviti nizati uspjehe na domaćoj i međunarodnoj sceni.