LUDI POČETAK NATJECANJA Hrvatska dvije sekunde prije kraja porazila Japan

Hrvatska Japan olimpijske igre

Rukometna reprezentacija Hrvatske na Olimpijadu u Pariz otputovala je s ciljem da završi na pobjedničkom postolju.

Međutim, već prvi meč otkrio je da su Kauboji ranjivi. U meču prvog kola grupe A Japance su savladali sa 30:29, golom dvije sekunde do kraja.

Prvo poluvrijeme pripalo je Japancima koji su nakon pola sata imali prednost od pet golova (18:13). Hrvati su bili u zaostatku do 50. minuta kada su stigli do izjednačenja (24:24). Dvije minute kasnije stigli su i u vodstvo (25:24).

Uslijedio je uzbudljiv finiš. Japanci su u zadnjoj minuti imali napad za pobjedu, promašili su dva šuta, a onda je Martinović dvije sekunde do kraja pogodio za trijumf Hrvatske.

Šoštarić je bio najefikasniji sa šest golova, a Martinović i Mihić postigli su po četiri gola. Kod Japanac briljirao je Yasuhira, ali to nije bilo odovoljno da njegov tim ostane neporažen.