TENIS Sinner savladao Đokovića u finalu

Novak Đoković
FENA

Talijanski tenisač Jannik Sinner potvrdio je svoj status svjetskog broja jedan osvojivši Masters turnir u Šangaju, gdje je u finalu savladao Novaka Đokovića rezultatom 2:0 u setovima.

Prvi set donio je izjednačenu borbu, s obojicom tenisača koji su uspješno čuvali svoje servise, ne dopustivši nijednu break-loptu protivniku. Set je odlučen u tie-breaku, kada je Sinner je zahvaljujući tri mini-breaka poveo rezultatom 7:6(4).

Prelomni trenutak meča dogodio se u četvrtom gemu drugog seta, kada je Sinner došao do dvije vezane break-lopte. Talijan je napravio break i poveo s 3:1, a zatim na svoj servis povećao prednost na 4:1.

Do kraja seta, Sinner je zadržao svoj servis, ne dopustivši Đokoviću priliku za povratak u meč. Konačan rezultat glasio je 7:6(4), 6:3.

Sinner je osvojio svoju 17. titulu na ATP Touru i spriječio Đokovića da dođe do svoje 100. titule u karijeri.