VIDEO  Široki Brijeg odnio bodove s Grbavice na otvaranju sezone

Željezničar Široki Brijeg
Damir Hajdarbašić/fkz.ba

U derbi susretu 1. kola Premijer lige BiH nogometaši Širokog Brijega svladali su na Grbavici Željezničar rezultatom 0:1. Čovjek odluke bio je kapetan momčadi s Pecare Marijan Ćavar.

Utakmica se igrala u sjajnom ambijentu pred krcatim tribinama.

Prvi su zaprijetili domaći u 6. minuti, no udarac Hiroša brani Tomić. Samo šest minuta kasnije Široki je poveo.

Sjajno je asistirao Ćorić, a Ćavar iz prve pogodio suprotni kut vrata Željezničara.

Nakon pogotka probudio se i Željezničar koji je krenuo po izjednačenje. Dva puta je prijetio Al Jaber, po jednom Krpić i Hiroš, dok je udarac Karamarka u posljednji tren očistio Musa i spasio siguran pogodak.

U samoj završnici prvog djela udarac Vukoje Taraba je odbio u korner.

Početkom nastavka, u 49. minuti nakon jedne kontre pucao je za Široki Zvonimir Kožulj, ali pokraj vrata.

Nakon toga Željezničar je dva puta pokušao preko Boljevića, Radovca, Cavnića i Hiroša, no Tomić je večeras bio na visini zadatka.

U 71. minuti Ćavar je nakon ubačaja pogodio vratnicu. Deset minuta kasnije još jedna obrana Tomića nakon udarca Karića. U posljednjoj minuti susreta pokušao je za Željezničar još jednom Radovac, ali lopta je otišla izvan okvira gola i bodovi su otišli za Pecaru.