PRŠTE POHVALE ZA SUCE IZ BiH Irfan Peljto na vrhunskoj razini, Hercegovina se može podičiti Davorom Beljom

Sinoć je odigrana prva utakmica četvrtfinala Lige prvaka u kojoj je Arsenal uvjerljivo svladao Real Madrid rezultatom 3:0. Čast da sude ovaj susret pripala je sucima iz BiH. Tako je pravdu dijelio kao prvi sudac Irfan Peljto, dok su njegovi pomoćnici bili Senad Ibrišimbegović, te Mostarac Davor Beljo.
Trojka je to koja već godinama sudi na velikoj europskoj i svjetskoj sceni, a svojim suđenjem postali su česti izbor UEFA-e na najvećim nogometnim pozornicama.
Irfan Peljto već odavno slovi za jednog od najboljih europskih sudaca, dok svojim profesionalizmom sve pohvale zaslužuju i njegovi pomoćnici.
Prštale su pohvale i nakon ovog dvoboja.
“Irfan Peljto iz Bosne i Hercegovine s najboljom sudijskom partijom koju sam vidio na Emiratesu u dugo vremena”, napisao je jedan od korisnika mreže X, označivši profil engleskih sudija uz poruku "nadam se da ste gledali”, te dodali da im nije jasno da Engleska ne može imati ovakve suce.
Ono što se možda u Hercegovini rijetko i spomene, prava je čast je da je i ova regija zastupljena jednim sucem poput Davora Belje. Treba ovdje spomenuti i Antonija Bandića iz Gruda koji sve češće sudi na europskoj i svjetskoj sceni, pa se i njega može očekivati jednog dana na onoj najvišoj razini.
Iako su klubovima u bh. suci najčešći problem i ono o čemu se najviše priča, velika scena pokazuje da BiH ima, kako sadašnjost, tako i budućnost kada su u pitanju nogometni suci.
Pri preuzimanju teksta, obavezno je navesti hercegovina.info i autora kao izvor te dodati poveznicu na autorski članak.