VIDEO  POSUŠJE NA VRHU Rozić riješio hercegovački dvoboj u Gabeli

GOŠK Gabela Posušje
HŠK Posušje

U malom hercegovačkom derbiju 4. Premijer lige Bosne i Hercegovine, nogometaši Posušja svladali su u Gabeli GOŠK minimalnim rezultatom 0:1 i tako privremeno preuzeli vrh prvenstvene ljestvice. Čovjek odluke večeras je bio Vinko Rozić u 41. minuti susreta.

Prvu priliku na utakmici vidjeli smo u 3. minuti kada je pokušao Lagumdžija nakon ubačaja, no nije to bilo precizno.

U 20. minuti Bekavac je izravno zaprijetio, a Karić izbija loptu u korner.

U 28. minuti odlična prilika za Posušje. Nakon što je veliki dio posla obavio Gabrijel Boban, lopta je došla do Hanuljka, no njegov loš udarac hvata vratar domaćih.

Isprobao je svoj udarac pet minuta kasnije Begić, ali lopta odlazi pokraj vrata GOŠK-a.

U 41. minuti Posušje dolazi do prednosti. Hanuljka je odlično uposlio Rozića koji pogađa za 0:1.

Nastavak je prilikom otvorio Ikić, no nije bilo preciznosti u njegovom udarcu.

U dobroj prilici se u 52. minuti našao Boban, ali nije najbolje napadač domaćih primirio loptu koja mu bježi.

U 60. pokušao je Lagumdžija, no "nišanske sprave" nisu danas najbolje postavljene.

U 67. minuti vidjeli smo spornu situaciju. GOŠK je tražio penal nakon što je u kaznenom prostoru lopta u ruku pogodila jednog nogometaša Posušja. VAR je rekao samo da se igra može nastaviti.

Tri minute kasnije pokušao je i Mandić za goste, ali preko vrata.

U 73. minuti pokušao je za domaće odlično Gogić, no i njegov udarac otišao je izvan okvira vrata.

U 82. minuti nakon ubačaja iz kuta "zaplivao" je vratar gostiju Galić, a udarac Gogića glavom odlazi pokraj vrata.

Četiri minute kasnije najbolja prilika za GOŠK na utakmici. Nakon slobodnog udarca loše je reagirao Galić, s loptu je s gol linije izbacio Mandić i spasio svoju momčad od poravnanja rezultata.

U sudačkoj nadoknadi, u 93. minuti pucao je dobro napadač Posušja Petrović, ali Karić je siguran na vratima. Bila je to ujedno i posljednja prilika na utakmici koja je završila pobjedom gostiju koji su trenutno lider domaćeg prvenstva.