MARIO IVANKOVIĆ 'Puno je palo na njegova leđa i osjeti se umor, bit će lakše kada svi budemo kompletni'

Nogometaše HŠK Zrinjski sutra očekuje uzvratni susret četvrtfinala Kupa BiH u kojem će na stadionu 'HŠK Zrinjski' dočekati ekipu Sarajeva. Podsjetimo, u prvoj utakmici na stadionu 'Asim Ferhatović Hase' ove dvije momčadi odigrale su bez pobjednika rezultatom 1:1.
Na početku današnje konferencije za medije trener HŠK Zrinjski Mario Ivanković najprije se osvrnuo na prvenstveni ogled s Igmanom u Konjicu gdje je Zrinjski ovog vikenda slavio rezultatom 3:0. Konkurenti za naslov Borac i Sarajevo su pak uzeli samo po bod u ogledima protiv Veleža i Željezničara.
"Što se tiče bodova u prvom kolu ovo je idealan rasplet za nas. Od početka potenciramo gledati samo sebe i boriti se sa svojim problemima u nastavku sezone. Pokušavamo izvući maksimum iz svake utakmice. Naravno da nam je drago kada netko od konkurenata kiksa, ali fokus je samo na svaku našu iduću utakmicu. Vjerojatno će i kod nas doći neka kriza rezultata".
Tri utakmice su ove sezone odigrali Zrinjski i Sarajevo. U ta tri susreta dvije utakmice su odigrane bez pobjednika, ona prvenstvena u Mostaru, te spomenuta u Kupu u Sarajevu, dok je Zrinjski upisao prvenstvenu pobjedu na Koševu.
"Očekujemo i sutra jednu tešku utakmicu, naročito jer se radi o eliminacijskoj utakmici, onaj tko izgubi ispada. Sigurno je da neće biti lako. Sarajevo je vrlo kvalitetna ekipa s velikim rosterom. Ne pružaju partije kakve smo svi očekivali, ali sutra je posebna utakmica, drugo poluvrijeme. Imamo pozitivan rezultat iz prve utakmice. Nadam se da neće biti vremenskih neprilika i da ćemo moći odraditi normalnih 90 minuta i da ćemo na bilo koji način, u regularnom dijelu ili na jedanaesterce proći dalje".
Problema u kadru ima, ozlijedio se u Konjicu i Toni Šunjić, no Ivanković vjeruje u one igrače koji su mu na raspolaganju.
"Imamo stalno nekih nenadanih problema i zbog toga nam trpi igra. No, ima nas. Momci koji su dobili priliku u Konjicu iskoristili su je. Nadam se da će tako biti i sutra i da će pružiti teret na sebe i pokazati da se na njih može računati i u budućnosti. Nadam se da će nakon reprezentativne stanke svi biti na raspolaganju, pa ćemo ona imati i slatkih briga".
Jedan igrač nosi puno tereta na sebi.
"Oslabljeni smo odlaskom Ćorluke i Ćuže. No, i novi momci koji su došli pokazali su kvalitetu. Puno je palo na Memijina leđa i osjeti se doza umora, ali nadam se da će sve biti bolje kada se svi vrate u kadar", kazao je Ivanković.
Uzvratni susret četvrtfinala Kupa BiH između Zrinjskog i Sarajeva igra se sutra (utorak 11. ožujka) na stadionu 'HŠK Zrinjski' s početkom u 17:30 sati.
Pri preuzimanju teksta, obavezno je navesti hercegovina.info i autora kao izvor te dodati poveznicu na autorski članak.