FOTO  Inter iz Andore uništio europske ambicije Veleža i otpremio ih u Mostar sa pet komada u mreži

INTER VELEŽ

Iako su navijači Veleža gajili nade da će prolaskom kvalifikacijskog pretkola Konferencijske lige ponovno ići na grčki AEK, kojeg su već jednom izbacili iz europskih natjecanja, nakon užasne predstave u Andori protiv domaćina Inter Escalades, to se neće dogoditi.

Velež je u Andoru došao sa aktivnim rezultatom 1:1 iz prve utakmice odigrane 10. srpnja na sarajevskoj Grbavici, no porazom od čak 5:1 oprašta se od Europe.

Ekipa iz Andore izgledala je opasnije cijelo prvo poluvrijeme, no Velež je imao ogromnu šansu za vodstvo kada je u 39. minuti srušen Smail Šikalo.

INTER VELEŽ

Penal je izveo najbolji strijelac Rođenih, Nermin Haskić, no ispriječila mu se vratnica.

Od tog trenutka sve kreće nizbrdo za mostarski klub koji na kraju prvog poluvremena doživljava pravi potop.

Nakon promašenog jedanaesterca Haskića najprije primaju gol iz kontranapada u 44. minuti, strijelac je Guillaume Lopez.

INTER VELEŽ
Samo tri minute kasnije isti igrač pogađa za 2:0 nakon nevjerojatno ležerne reakcije obrane Rođenih.

U drugom poluvremenu na trenutak se činilo da Velež nešto i može izvući iz ove utakmice. Smanjio je Oreč u 53. minuti.

No rezultat 2:1 stajao je na semaforu samo četiri minute. Marokanac Domi zabija za 3:1 u 57. minuti.

U očajničkim pokušajima da dostignu dva gola zasotatka, igrači Veleža pokušali su napasti, no disciplinirani igrači Intera kažnjavali su svaku grešku bez imalo milosti.

Domi je još jednom zabio za 4:1 na asistenciju Andreua u 84. minuti, a samo osam minuta kasnije ista dva igrača, samo u različitim ulogama zabijaju konačni čavao u lijes europskih ambicija Veleža.