GABELJANI NIKAKO DA UHVATE NIZ Sloga na domaćem terenu bolja od GOŠK-a

FK Sloga

Drugi meč 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigrali su u Doboju Sloga i NK GOŠK. Završilo je 2:0 za domaće koji su tako opravdali ulogu favorita.

Sloga je upisala prvu pobjedu pod palicom novog trenera Nedima Jusufbegovića, a nakon uvodnih 20 minuta nije bilo uzbuđenja. Poveli su domaći u 28. minuti. Kvesić je ubacio, lopta preskočila Vidića, ali sve je pratio Popara i matirao Karića.

Pred sami kraj prvog poluvremena 2:0. Đokić ubacuje, Đekić je na pravom mjestu i to je 2:0. Gosti su u obrani djelovali potpuno izgubljeno i domaći su to znali iskoristiti.

U nastavku bez puno uzbuđenja. GOŠK nije imao snage da zaprijeti, a domaći su imali sigurnu prednost. Blizu gola gosti su bili u 67. minuti. Ikić je bio u šansi, ali nije pogodio.

Nakon toga šansu je imao i Čoko, ali Pavlović je spasio Slogu. Pred sami kraj Sloga je imala šansu preko Jovića, ali i on nije bio precizan.

Ostalo je 2:0 i Sloga je upisala vrijedna tri boda. Sloga sada ima 12 bodova, dok je GOŠK ostao na četiri.

Danas od 16 sati na Tušnju igraju Sloboda i Zrinjski, dok je duel Veleža i Posušja zakazan za 20:30 sati.