Protiv mješovitih brakova 43 posto Hrvata, 33 posto Bošnjaka, 55 posto Srba

vjenčanje, vjenčanja, ponašanje, kupovina, brak, vjenčanje, tučnjava, vjenčanica, strah, spoj, brak, godine, brak, ljubav, pitanja, vjenčanje, solerica, stvari, vjenčanje, mladenka, muškarci, otkriće, vjenčanje, supruga, kum, kuma, pijanstvo, svadba, kredit, kriteriji , mladenka, kuma, vjenčanje, izdaja, kuma, Novac, kuma, vjenčanje, fotograf, fotografiranje        , vjenčanice, vjenčanica, običaji, vjenčanje, prevara, pismo, otac, udaja, vjenčanje, ušteda, mješoviti brak, anketa, mladenka, kuma, vjenčanje
S tvrdnjom da se „ne bi trebali miješati s pripadnicima drugih naroda putem nacionalno mješovitih brakova" u potpunosti se slaže 15 posto ispitanih građana BiH, a uglavnom se slaže 23,7 posto, što je ukupno 38,7 posto.

- Neodlučnih je 28,6 posto, dok se sa ovom tvrdnjom uglavnom ne slaže 12,8 posto, a uopće se ne slaže 19,9 posto ili ukupno 32,7 posto stanovnika BiH - priopćeno je iz agencije koja je provela istraživanje.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

S tvrdnjom da se „ne bi trebali miješati s pripadnicima drugih naroda putem nacionalno mješovitih brakova" u potpunosti se slaže 19 posto Hrvata, dok se 24 posto njih uglavnom slaže. Neodlučnih Hrvata je 36 posto, dok se njih pet posto uglavnom ne slaže, a 16 posto uopće ne slaže. Protiv mješovitih brakova je 43 posto Hrvata, dok je za mješovite brakove njih 21 posto.

Iz agencije tvrde da je njihovo istraživanje pokazalo da se s tvrdnjom da se „ne bi trebali miješati sa pripadnicima drugih naroda putem nacionalno mješovitih brakova" u potpunosti slaže 12 posto Bošnjaka, dok se 21 posto uglavnom slaže. Neodlučnih Bošnjaka je 28 posto, dok se 16 posto njih uglavnom ne slaže, a 22 posto uopšte ne slaže. Protiv mješovitih brakova je 33 posto Bošnjaka, dok je za mješovite brakove njih 38 posto.

S tvrdnjom da se „ne bi trebali miješati sa pripadnicima drugih naroda putem nacionalno mješovitih brakova" u potpunosti se slaže 21 posto Srba, dok se 34 posto njih uglavnom slaže. Neodlučnih Srba je 26 posto, dok se 10 posto njih uglavnom ne slaže, a osam posto uopšte ne slaže. Protiv mješovitih brakova je 55 posto Srba, dok je za mješovite brakove njih 18 posto.

Također, iz navedene agencije su naveli da se s tvrdnjom da se „ne bi trebali miješati s pripadnicima drugih naroda putem nacionalno mješovitih brakova" u potpunosti slaže pet posto onih osoba koji se se izjasnile kao Bosanaci, dok se njih sedam posto uglavnom slaže. Neodlučnih Bosanaca je 27 posto, dok se 16 posto njih uglavnom ne slaže, a 44 posto uopće ne slaže. Protiv mješovitih brakova je 12 posto Bosanaca, dok je za mješovite brakove njih 60 posto.

Istraživanje je, kako je priopćeno, realizirano polovinom lipnja ove godine za vlastite potrebe Agencije „Prime Communications".

Sudjelovalo je 1.000 ispitanika, a primijenjena je tehnika usmenog intervjua, na osnovu unaprijed pripremljenog upitnika.

Populacija reprezentirana istraživanjem je definirana kao opća populacija Bosne i Hercegovine, starija od 18 godina. Primijenjen je više-etapni stratifikovani slučajni uzorak (moguća greška + - tri posto).