Hercegovci odlično zarađuju rentajući vile s bazenima
Tako je, uz porast standardnih smještajnih kapaciteta, soba i apartmana, sve više i onih koji se okreću izgradnji vila ili uz postojeće objekte nadograđuju bazene, ali i druge sadržaje poput igrališta, sauna, dječijih tobogana.
- Sve je više stranih gostiju ili turista treće generacije, kako ih zovemo, koji žele upoznati područje na kojem borave, a faktor privlačnosti za mnoge su upravo kuće s bazenom. Takvi objekti pružaju gostima potpunu intimu i privatnost, ali i sjajne mogućnosti za aktivan odmor. Zato je sve više takvih kuća koje se rentaju - kaže za Avaz Semir Temim, zamjenik direktora Turističke zajednice HNŽ.
Dok jedni odmor isključivo provode u takvim objektima, gdje uživaju u miru i tišini, drugi, govori Temim, koriste i blizinu Mostara i okolice za odlazak do Međugorja, Kravice, Počitelja, ali i Hrvatskog primorja.
Trend izgradnje kuća s bazenom ili rekonstrukcija starih kamenih objekata, kako napominje Temim, u Hercegovini je preslikana iz Istre, a oni su to kopirali iz Toskane.
200 eura po danu
Cijene iznajmljivanja ovise o brojnim faktorima - lokaciji, opremljenosti, površini prostora, okućnici koja je na raspolaganju gostima... Rezervacije su putem interneta, a neke vile u Blagaju iznajmljuju se i za 200 eura dnevno.
Raduje nas da je taj trend zahvatio i naše područje, ali tu posla ima i za druge instance, jer veliki broj tih objekata nije registriran i prijavljen, kaže Temim./