NARODNA SKUPŠTINA RS Zastupnici usvojili Nacrt zakona o imunitetu RS

Hercegovina.info
Vidi originalni članak

Narodna skupština Republike Srpske (NSRS) danas je na redovnoj sjednici usvojila pet zakona i pet nacrta zakona među kojima je Nacrt zakona o imunitetu Republike Srpske – prijedlog narodnih zastupnika.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Usvojeni su Zakon o proizvodnji naoružanja i vojne opreme u Republici Srpskoj,
Zakon o elektronskom novcu, uz prihvaćene amandmane, Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o poljoprivrednim zadrugama, Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o obaveznim osiguranjima u prometu, uz prihvaćene amandmane i Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o ugostiteljstvu.

Također usvojeni su Nacrt zakona o imunitetu Republike Srpske,  Nacrt zakona o referendumu i građanskoj inicijativi, Nacrt zakona o lovstvu, Nacrt zakona o izmjenama i dopunama Zakona o posebnom režimu izvršenja kazne zatvora i Nacrt zakona o izmjenama i dopunama Zakona o geološkim istraživanjima

Narodna skupština primila je k znanju izvješća JP „Radio-televizije Republike Srpske”.

Narodna skupština izabrala je Draženku Janjanin, diplomiranog ekonomista iz Banja Luke, za direktora Agencije za osiguranje Republike Srpske, na razdoblje od pet godina, a Borka Tomecića, diplomiranog pravnika s položenim pravosudnim ispitom, za zamjenika pravobranitelja Republike Srpske u Odjeljenju za gospodarstvo i eksproprijaciju, na razdoblje od četiri godine.

Za članove Savjeta nacionalnih manjina izabrani su Zorka Vračar Janičić, Marženka Andulajević, Rozela Montibeler, Irena Đorđević, Slaven Grbić, Jela Mitrovski, Igor Kanjski, Elvis Mujkić, Nataša Olenjuk Nogo, Janko Šimon, Bernarda Pleša i Danijela Leščen, priopćeno je iz Odsjeka za odnose s javnošću NSRS.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Kada je riječ o Nacrtu Zakona o imunitetu Republike Srpske, organizacija Transparency International u BiH (TI BIH) upozorila je ranije daotvara ogroman prostor za kriminal i nekažnjavanje kaznenih djela korupcije koja počine najviši službenici.

"Ovakav zakon bi amnestirao nositelje najodgovornijih izvršnih funkcija kaznenog procesuiranja za bilo kakva djela koja počine 'iz svoje nadležnosti' što je suprotno svim međunarodnim standardima, zbog čega je TI BiH uputio komentare na ovaj zakon i tražio njegovo povlačenje iz dalje procedure", priopćeno je iz TI.

Vezani članci