Profesionalna likvidacija bez tragova i svjedoka

Vidi originalni članak

Blizak suradnik

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske još nemaju dokaze o tome tko stoji iza ove likvidacije. Zločin je pripisan profesionalcu i vjeruje se da je Đokić žrtva kriminalnih obračuna, koji u posljednjih nekoliko godina bjesne na relacije Srbija - Crna Gora, a nisu zaobišli ni Bosnu i Hercegovinu, piše Dnevni avaz.

Istragu u ovom slučaju vodi Uprava za organizirani i teški kriminalitet Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske, ali konkretnih dokaza o počinitelju ili nalogodavcu i dalje nema.

U okviru istrage ispitano je na desetine osoba, kako svjedoka, tako i sigurnosno interesantnih osoba iz kriminalnog miljea. Najzvučnije ime među njima bio je Filip Korać iz Beograda, koji je u policijskim izvješćima označen kao blizak prijatelj i suradnik Luke Bojovića, nasljednika vođe "zemunskog klana".

Slučajno ili ne, Korać se u vrijeme Đokićevog ubojstva zatekao u Zvorniku, a policija ga je uhitila na obali Drine pri navodnom pokušaju da čamcem ilegalno prijeđe granicu.

On je tijekom ispitivanja negirao umiješanost u bilo koje krivično djelo i ubrzo je pušten na slobodu. Nije čak ni dobio status osumnjičenog, jer protiv njega nije bilo nijednog dokaza. Koraćevo prisustvo u Zvorniku istražiteljima je bilo signal da se radi o "regionalnoj priči" pa se krenulo u razmjenu informacija sa policijama iz okruženja.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Prema načinu izvršenja, ubojstvo Čede Đokića identično je ubojstvu Armina Muše Osmanagića, vođe jednog od najjačih kriminalnih klanova iz Bara u Crnoj Gori. Kao i Đokić, Osmanagić je ubijen hicem iz snajpera dok je s tjelohraniteljima sjedio ispred svog kafića "Savoja" u Baru.

Policija je nakon zločina pronašla zapaljeni karavan Renault, u kome je snajperista, najvjerojatnije, ležao i pucao kroz otvorena vrata prtljažnika. Tako je bilo i u Zvorniku.

Na Đokića je pucano s udaljenosti od skoro 200 metara i iz otvorenog prtljažnika karavan Škode, koja je nakon zločina zapaljena u naselju Dobriš kod Šekovića. Jesu li i na koji način ovi zločini povezani, za sada nije poznato.

Blizak s kriminalcima iz Srbije

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Čedo Đokić važio je u policijskim evidencijama za sigurnosno interesantnu osobu. Sumnjalo se da je umiješan u trgovinu narkoticima, što nikad nije dokazano.

Bio je blizak sa jednom kriminalnom grupom iz Novog Sada, koja se, osim s drogom, dovodila u vezu i s više likvidacija i pokušaja ubojstva pa i sa posredovanjem u određenim zločinima u Srbiji i Crnoj Gori.

Vezani članci