Nevrijeme koje je počelo u Sloveniji i Austriji stiglo je u Hrvatsku, a onda pogodilo i dijelove Bosne i Hercegovina. U više gradova zabilježena je materijalna šteta.
U Mostaru je jak vjetar oborio stabla, ali veća šteta nije prijavljena. Ni u Sarajevu nema većih šteta.
U Travniku su također stabla oborena na cestu, a u Zenici je tijekom noći nakratko nestajalo struje u cijelom gradu zbog udara groma.
Banjolučani su također ostajali bez struje, a u pojedinim naseljima padao je i led.
Vremenska prognoza
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Veći dio dana će prevladavati pretežno sunčano i vruće. Uz jači razvoj oblačnosti od poslijepodnevnih sati i tijekom noći na četvrtak lokalni pljuskovi praćeni grmljavinom su mogući u sjevernim, centralnim i istočnim područjima Bosne. Izgledni su obilniji pljuskovi i lokalna pojava grada. Vjetar slab do umjerene jačine većinom jugozapadnog smjera. U sjevernim područjima vjetar sjevernog i sjeveroistočnog smjera. Najniža jutarnja temperatura zraka većinom između 16 i 21°C, na jugu zemlje do 26°C. Najviša dnevna temperatura zraka uglavnom između 33 i 38°C, na jugu do 41°C.
Olujno nevrijeme pogodilo je Mostar u večernjim satima u noći s utorka na srijedu.Jak vjetar i grmljavina iznenadili su Mostarce koji su se u to vrijeme našli na ulici.Kako se moglo vidjeti po…