SRBIJA OSTALA BEZ MEDALJE Očekivali su odličje u hrvanju, no Amerikanac je bio prejak

Srpski hrvač Hetik Cabolov nije uspio osvojiti brončanu medalju u kategoriji do 74 kilograma slobodnim stilom.

Cabolova je u borbi za treće mjesto porazio četverostruki svjetski prvak, Amerikanac Kyle Dake, rezultatom 10:4.

Nakon što je Dake poveo s 1:0 u prvoj rundi, Cabolov je uspio preokrenuti rezultat i povesti s 3:1. Slijedile su dramatične scene i višeminutna pauza jer se Amerikanac nije slagao s odlukom sudaca, čak ni nakon pregledanog izazova. Tom prilikom Cabolov je dobio još jedan bod za vodstvo od 4:1. Preostalo je 58 sekundi do kraja meča, ali srpski hrvač nije izdržao. Dake je izveo dva izvrsna napada i na kraju pobijedio s 10:4. Tako je Srbija ostala bez moguće šeste medalje na Olimpijskim igrama.

Do sada su medalje za Srbiju osvojili strijelci Zorana Arunović i Damir Mikec (zlato), tenisač Novak Đoković (zlato), tekvondašica Aleksandra Perišić (srebro), košarkaši (bronca), dok će vaterpolisti u nedjelju saznati hoće li osvojiti zlatnu ili srebrnu medalju.