ZAGREB RAZBIO FINALISTA LIGE PRVAKA Matej Mandić sjajan na vratima

Vidi originalni članak

Rukometaši Zagreba priredili su pravo iznenađenje u drugom kolu Lige prvaka, pobijedivši Aalborg, aktualnog finalista, s uvjerljivih 31:23 u zagrebačkoj Areni. Hrvatski prvak pokazao je nevjerojatnu dominaciju tijekom cijelog susreta, neprestano održavajući prednost, a na kraju su slavili s osam golova razlike.

Aalborg posljednji put na utakmici vodio u 3. minuti, nakon čega su rukometaši Zagreba preuzeli kontrolu i ni u jednom trenutku više nisu dopustili protivniku da se vrati u igru. Ključni trenutak utakmice dogodio se sredinom drugog poluvremena, kada su Zagrebaši serijom od 4:0 osigurali značajnu prednost od +7.

Među najboljim igračima Zagreba istaknuli su se Filip Glavaš i Luka Lovre Klarica s po sedam postignutih golova, dok je Timur Dibirov dodao šest. Bjelorus Igor Beljavski postigao je četiri gola, a sjajan učinak na golu imao je Matej Mandić s 13 obrana i postotkom od 36%. S druge strane, Aalborg su predvodili Felix Moller i Kristian Bjornsen, obojica s po pet golova.