FOTO  Blijedi Zrinjski preko penala do pobjede u hercegovačkom okršaju

I. Ćubela/Hercegovina.info

U okviru 5. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine nogometaši HŠK Zrinjski pobijedili su momčad HŠK Posušje rezultatom 1:0.

Prvo poluvrijeme bilo je siromašno i nije obilovalo prigodama.

Prvu kakvu takvu prijetnju od strane Zrinjskog vidjeli smo u 36. minuti kada je iz slobodnog udarca tukao Mlinar, ali pored vrata gostiju.

Tri minute kasnije na drugoj strani je iz slobodnjaka odgovorio Rozić, a Marić je njegov udarac odbio u korner.

Najozbiljniju priliku na utakmici vidjeli smo u sudačkoj nadoknadi prvog dijela kada je pucao Jakovljević nakon ubačaja iz kornera, a Galić sjajno obranio.

U nastavku, u 51. minuti, kazneni udarac za Zrinjski nakon što je Rozić srušio Malekinušića. Siguran izvođač je bio Kiš.

U 80. minuti pokušao je za Posušje Karlo Kamenar, no lopta odlazi pokraj vrata Marića. Isti igrač pokušao je i tri minute kasnije, ali bezuspješno.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i Zrinjski je upisao nova tri boda.

Nakon reprezentativne pauze Zrinjski ide na gostovanje banjolučkom Borcu, dok će Posušje na Koševo.