Vukova u Hercegovini ima u velikom broju, najviše stradavaju psi
Zadavljeni pas na području Tihaljine imao je i GPS uređaj na sebi. Pas na području Dragićine pojeden je do neprepoznatljivosti da je na njega u nekim medijima stavljena oznaka "uznemirujuća fotografija". Došli su iz Dalmacije, i to nakon što su prošle godine požari poharali ovu regiju. Natjerala ih je iz opustošene Dalmacije glad... Takve vijesti dočekale su i novoizabranog predsjednika Hrvatske lovačke udruge Malič iz Gruda Ivana Ančića. Iskusnog lovca na početku razgovora za Večernji list pitamo o uvodnim problemima, s obzirom da je i tajnik društva Emil Jurčić govorio o ovoj temi kao jednoj od ozbiljnijih trenutačno.
- Svjesni smo da je to ozbiljan problem. Istina je da je kod nas odstrel dopušten, ali vukovi se kriju po hercegovačkim brdima, povremeno se spuštaju i lakše je reći da treba vukove ubiti, negoli to učiniti. Pojavili su se u velikom broju i za sada najviše stradavaju psi. Vuk mu jednostavno presiječe put i pas nastrada. Teško je se tome otrgnuti. Ali to je problematika o kojoj ćemo ozbiljnije razgovarati. Uskoro završava lovna sezona i čim ona završi sjest ćemo, analizirati protekle tjedne i mjesece i naći način da zaustavimo ovu najezdu - govori za Večernji list Ančić.
Upravo on je na protekloj sjednici Skupštine HLU-a Malič postao predsjednik pa ga nakon pitanja o vukovima vraćamo na trenutke aktivnosti i njegove planove na čelu udruge.
- Plan je da sve funkcionira na zadovoljstvo članova HLU-a Malič, ali i cjelokupne javnosti. Svaka naša lovačka sekcija mora biti podjednako zastupljena. Također, želimo da se bilo kakva sumnja, ako je ima prema našoj udruzi, otkloni. Svjesni smo da ima problema u svakome poslu, pa tako i u ovome, ali to će se riješiti. Imamo oko 250 članova, a optimizam nam daju mladi kojih također ima u udruzi - govori nam Ančić. Od planova cilj je do ljeta završiti streljanu, projekt koji je pokrenulo ranije vodstvo na čelu s Brankom Lekom Liskom.
Vezani članci