FOTO  FK Velež - HŠK Zrinjski 1:1 - 26.05.2013

Razloga za zadovoljstvo nakon utakmice više imaju Plemići koji su u ovom derbiju pokazali više od domaćina Veleža.

Velež je bolje otvorio utakmicu. Već u prvoj minuti indirektan udarac za Velež nakon što je Vasilj dirao loptu van kaznenog prostora. Akcije i prilike su sjevale na obje strane u prvih 20 minuta. Na poluvrijeme se otišlo bez golova.

U nastavku utakmice Velež dolazi do pogotka. Nakon ubačaja iz kornera Majkić se najbolje snalazi i glavom donosi prednost Veležu. Nakon toga postojala je samo jedna momčad na terenu. Velež se povukao, dok je Zrinjski imao potpunu terensku incjativu i stvarao prilike. Nakon jedne dobre akcije Plemića, Marjanović je ubačenu loptu spustio za Bekića koji poravnava na 1:1. Nakon postignutog gola Zrinjski je nastavio prijetiti, ali je do kraja utakmice rezultat ostao nepromjenjen.

Šef stručnog stožera Zrinjskog Branko Karačić nije krio zadovoljstvo nakon utakmice, kazavši kako je Zrinjski bio danas bolji i konkretniji. Uvjeren sam da ukoliko se pojačamo sa 4-5 kvalitetnih igrača Zrinjski će iduće sezone igrati važnu ulogu u Premijer ligi, istakao je Branko Karačić.

Sa druge strane Rahimić je istakao da nije zadovoljan igrom u drugom poluvremenu. Ipak na kraju ovog prevenstva mi možemo i moramo biti zadovoljni jer smo ispunili traženo, a to je ostanak u Premijer ligi. Ukoliko ova ekipa ostane na okupu i za narednu sezonu mi ćemo imati i puno bolje rezultate, kazao je Ibro Rahimić, šef stručnog stožera Veleža.

>>Galerija slika FK Velež - HŠK Zrinjski

Tijek utakmice:

Kraj utakmice.

90' Marjanović - Ferenc

Igrat će se 4. minute nadoknade....

89' Vidić - Šišić

85' Nakon dužeg vremena prekid sa strane za Velež. Vladavić ubacuje i sa nekoliko metara domaći su neprecizni, lopta za Vasilja.

84' Đurić - Arežina

80' Zrinjski i dalje kontolira igru.

76'   Muminović - Crnov

75' 1:1 - Bekić nakon odlične akcije Zrinjskog, Lazar je spustio loptu a Bekić pogodio za 1:1.

72' Ćemalović - Zolj

71' Dobra lopta Đurića za Stojkića koji ubacuje, korner za Zrinjski. Obrana domaćih pravovremena. Zrinjski kontrolira igru.

70' Vidić

67' Novi prekid sa strane za Zrinjski. Đurić ubacuje, ali Marjanović pravi prekršaj, lopta za golmana.

65' Dobra akcija Zrinjskog. Muminović spušta loptu za Đurića koji šutira preko gola.

63' Muminović

59' Slobodan udarac za Zrinjski, Radeljić šutira, lopta se odbija od bloka u korner. Zrinjski bolji nakon primljenog gola. Fer i korektna utakmica do sada u Vrapčićima.

53' Prekid sa strane za Zrinjski kojeg izvodi Miličević, Oštraković izbacuje loptu.

52' Neprezan je Oštraković, Bekić blokirao ispucavanje. Teren sve teži za igru.

47' 1:0 za Velež na samom otvaranju drugog poluvremena. Nakon kornera pogodio je glavom Majkić.

Kraj prvog poluvremena. Velež - Zrinjski 0:0.

40' Graovac, kiša počela padati u Vrapčićima.

39' Gledamo izjednačenu utakmicu.

37' Igra na sredini terena.

32' 15-trak Ultrasa stiglo podržati svoje ljubimce.

28' Novi prekid za Velež, loptu izbacuje Aničić u korner. Velež iz dva kornera u nizu nije uspio ozbiljnije zaprijetiti.

25' Slobodan udarac za Velež kojeg izvodi Letić, ali Vasilj je pravovremen i izbacuje loptu.

20' Bolja igra Zrinjskog...Korner izvodi Miličević, domaći dobro skaču, lopta za Velež.

18' Slobodan udarac za Zrinjski kojeg izvodi Đurić , nakon intervencije Oštrakovića lopta za Velež.

16' Velež i dalje ima blagu terensku incjativu.

12' Gledamo dobru utakmicu u Vrapčićima.

10' Vladavić izvodi korner, lopta za Zrinjski.

8' Korner za Zrinjski kojeg izvodi Đurić. Najviši u skoku je Bekić, ali golman hvata loptu.

7' Zvonić šutira preko gola Vasilja

5' Bekić pada u 16 metara, ali sudac je samo odmahnuo rukom.

1' Indirekt za Velež na 17 metera nakon što je Vasilj dirao loptu rukom van kaznenog prostora. Vasilj.  Letić šutira , ali lopta završava samo u živom zidu. Pritisak Veleža na početku utakmice.

Na stadionu je oko 3500 gledatelja.

Počela je utakmica u Vrapčićima...

Kako doznajemo Ultrasi neće prisustvovati ovoj utakmici. Nakon intervencije policije navijači su vraćeni.

LIVE: FK Velež - HŠK Zrinjski 1:1

Kištovit dan u Mostaru. Uvjeti povoljni za igru. Obje momčadi su na zagrijavanju i trebale bi krenuti u sljedećim sastavima:

FK Velež: Oštraković, Zvonić, Kazazić, Majkić, Vladavić, Ćemalović, Hebibović, Merzić, Letić, Pliska, Vidić.

HŠK Zrinjski: Vasilj, Graovac, Radeljić, Marjanović , Bekić, Miličević, Stojkić, Muminović, Barišić, Aničić, Đurić.