Liga 4: Široki Primorka siguran protiv Sparsa iz Sarajeva (75:60)

HKK Široki, KK Cibona, HKK Široki Brijeg, kk spars, kosarka, HKK Široki, HKK Široki Primorka, KK Alkar
Momčad Ivana Velića je večeras na svojoj Pecari upisala sigurnu pobjedu protiv Sparsa iz Sarajeva 75:60 (16-15, 24-20, 16-9, 19-16).

Gosti iz Sarajeva su bolje otvorili susret i imali vodstvo do same završnice četvrtine. Ipak na krilima raspoloženog Jonesa Široki rješava četvrtinu u svoju korist (16:15). Serijom 8:0 Široki već na otvaranju druge četvrtine odlazi na +9 (24:15). Do kraja poluvremena Sparsi uspijevaju smanjiti na pristojnih 40:35.

Nakon odmora Sparsi dolaze do poravnanja laganim poenima u prvoj minuti drugog poluvremena. I to je praktički bilo sve što su napravili u večerašnjem dvoboju. Široki podiže u veću brzinu i u posljednju četvrtinu ulazi s prednošću 56:44. Zadnja četvrtina je bila stvar rutine i domaća momčad je sigurno upisala svoju drugu pobjedu u završnici prvenstva BiH.

Najbolji u redovima domaćina bio je Jonathon Jones sa ubačena 24 poena uz 6 skokova. Dvoznamenkast broj poena u redovima domaćih imali su Dalibor Peršić (10 skokova) i Robert Rikić koji su ubacili po 11 poena. Svakako treba spomenuti mladog Ivana Karačića koji je odlično iskoristio svojih 13 minuta na parketu i ubacio 8 koševa od tog dvije trice. U redovima gostiju najraspoloženiji bio je Igor Josipović sa 16 poena i 9 skokova. Glogovac je dodao 1,3 a Vrabac 10 poena i 7 skokova.