Seniori Borse prvaci JS Herceg Bosne u judu

judo klub borsa

Prvenstvo Herceg-Bosne održano je u Novoj Biloj, a Judo klub Borsa nastupila je sa devet svojih članova, a čak njih osam kvalificirali su se na državno prvenstvo koje će se naredni vikend održati u Vitezu.

Mostarski judisti osvojili su čak 7 zlatnih medalja, što je i rekordan broj na svim do sada održanim seniorskim prvenstvima koje organizira Judo savez Herceg Bosne.

Osvajači zlatnih medalja su:
Vedran Marić (-60 kg), Ivan Cvitković (-66 kg), Rijad Maksumić (-73 kg), Mia Maksumić (-48 kg), Danica Jurić (-63 kg), Josipa Bošković (-70 kg i -78 kg).

Srebrena odličja osvojili su: Miljenko Vidović (-66 kg) i Amar Maksumić (-73 kg).

Petar Zadro nije nastupio na kvalifikacijama za državno prvenstvo, jer je kao aktualni seniorski prvak BiH izravno plasiran na spomenuto prvenstvo.

Judo klub „Borsa" je ujedno i najuspješniji klub Judo saveza Herceg-Bosne, a drugo mjesto na natjecanju osvojio je Judo klub Nova Bila, dok je  treće mjesto zauzeo Judo klub Vitez.